Mezinárodně uznávané certifikáty IT dovedností jsou investice do budoucnosti s jistou návratností

Obor informačních technologií je již mnoho let na špičce platových žebříčků a s rostoucí digitalizací hlad po lidech se znalostí IT technologií dále poroste. Investice do IT vzdělávání je tak sázkou na jistotu co do návratnosti. Počítačová škola GOPAS připravila pro zájemce o vzdělávání v oblasti IT technologií nový studijní portál Microsoft Fundamentals Academy, který je vybaví potřebnými znalostmi a připraví na mezinárodně uznávané certifikační zkoušky.

OnLine kurzy

Lépe placenou práci v současné době hledá kvůli vyšším životním nákladům o třetinu více lidí než dříve, přičemž mnozí uvažují o změně profese, kterou vykonávají. K trvale nedostatkovým a nejlépe placeným patří zaměstnanci v IT oblasti – IT architekti, projektoví manažeři, vývojáři, odborníci na bezpečnost. Není nutné se hned učit programovat nebo zvládat složitosti projektového řízení, aby člověk získal dobře placenou práci na základě svých IT dovedností.

„Stále více firem potřebuje specialisty, kteří se umějí postarat o data a vytěžit z nich potřebné informace, vyznají se v cloudových technologiích a řešeních nebo mají znalosti o konceptech využití umělé inteligence a strojového učení. To vše jsou témata, na něž se zaměřují různé typy kurzů na našem novém studijním portálu Microsoft Foundmentals Academy,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy GOPAS.

Studijní portál Microsoft Foundmentals Academy nabízí sadu kurzů, které mají za cíl seznámit účastníky s aktuálními technologiemi Microsoft v určitém segmentu a připravit je na certifikaci Microsoft Fundamentals v dané oblasti. Jednotlivé typy zkoušek se zaměřují například na Microsoft Azure – ve vztahu k AI, cloudu a zpracování dat, Dynamics 365 nebo Power Platform. Základní školení poskytují přehled o těchto technologiích a ověřují jejich praktickou znalost. Jsou určené nejen pro technické profesionály, ale i lidi na manažerských a obchodních pozicích, kterým se otevře cesta k lepší komunikaci s IT profesionály. Jsou také ideální ke zvýšení kvalifikačních předpokladů pro čerstvé absolventy nebo ty, kteří chtějí svou kariéru přesměrovat do IT oblasti.

Podrobné informace o zaměření jednotlivých typů kurzů i zkoušek najdete na https://www.gopas.cz.