Naučte se programovat na reálných projektech. Pipedrive poprvé otevře placenou stáž School of Code v Praze

Pipedrive, jenž vyvíjí efektivní CRM pro malé firmy, oznámil spuštění svého programu Pipedrive School of Code a vůbec poprvé s ním zavítá mimo Estonsko – do Prahy. Placená stáž s kompletním učebním plánem založeným na technologickém stacku Pipedrive je určena pro lidi s minimálními nebo žádnými pracovními zkušenostmi a se silnou motivací začít kariéru v technologickém průmyslu. Cílem je posílit vazbu mezi dosaženým vzděláním a reálnými zkušenostmi a rozšířit kariérní možnosti mladých lidí. Přihlášky se uzavírají 28. února a sama stáž začíná 1. dubna.

Ilustrační snímek

V Praze, kde sídlí třetí největší vývojové centrum společnosti Pipedrive, je hostování programu dalším logickým krokem v rozvíjení rozsahu projektu a jeho přeměně v globální iniciativu. „Pražská technologická scéna vzkvétá a město se stalo jedním z evropských inovačních center. Chtěli jsme úspěch School of Code zopakovat i na dalších místech a jsme zvědaví, jak program v Praze otestujeme, dále rozvineme osnovy a objevíme nevyužité talenty, které se potenciálně připojí k týmu,“ říká Mykhailo Dorokhov, engineering learning & development lead ve společnosti Pipedrive a zároveň jeden z tvůrců a mentorů programu.

Digitální transformace podniků je rychlejší než kdykoli předtím a pro mnoho společností představuje velkou příležitost. Přijímání nových technologií však má tendenci zvyšovat rozdíly ve vzdělání v oblasti ICT. Bez praktické výuky je pro mladé lidi nepoměrně těžší uplatnit se na trhu práce a udržet krok s konkurencí. Stáž pro ně bude plnohodnotnou zkušeností. Umožní účastníkům ponořit se nejen do hlubin technologií, se kterými v Pipedrive pracujeme, ale také poznat kulturu, historii a lidi, kteří toto kouzlo denně vytvářejí. Naším cílem je povzbudit účastníky, aby prozkoumali svět softwarového vývoje a podnítili své ambice nastartovat vlastní kariéru,“ dodává Mykhailo Dorokhov.

Příležitost nastartovat kariéru

Pipedrive School of Code Prague povede hlavní mentorka Natalia Zacharova, softwarová vývojářka, která již dva roky působí v pražské pobočce. „Měla jsem to štěstí, že jsem zažila obě strany vztahu mentor-žák. Vím, jak je důležité vrhnout se do světa technologií s otevřenou myslí a přístupem, že všechno je možné. Stejně důležité je však podporovat mladé lidi po celou dobu jejich cesty, pomáhat jim s přechodem na novou úroveň a umožnit jim, aby zůstali zvídaví a otevření novým věcem. Jsem proto velmi nadšená z příchodu School of Code do Prahy a z možnosti začít psát novou kapitolu,“ uvádí Natalia Zacharova.

Intenzivní stáž startuje 1. dubna, trvá 11 týdnů a kombinuje teoretické znalosti s reálnými praktickými projekty, které účastníci řeší v pražské kanceláři Pipedrive. Účastníci se naučí základy programování, databáze, backend a frontend vývoje, projektové řízení a DevOps. Kromě osvojení si základů vývoje softwaru umožňuje stáž a mentoringový program účastníkům procvičit si týmovou práci a spolupráci a řešit problémy pomocí agilních procesů a co nejblíže skutečným pracovním zkušenostem. Do programu bude přijato celkem 10 osob a účastníci jsou za ni placeni. Celá stáž probíhá v angličtině.

Zájemci o Pipedrive School of Code Prague se mohou přihlásit zde.

Více o Pipedrive

Pipedrive je přední nástroj pro řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodní a marketingové specialisty. Těm pomáhá držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro ně důležité. Startup byl založen v roce 2010 v Estonsku a pobočky má v Tallinnu, Tartu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Dublinu, Rize a Berlíně. Pipedrive ke svojí práci využívají obchodní týmy z více než 100 000 firem po celém světě. V České republice má tým 55 lidí, z toho 27 vývojářů a 17 lidí v produktové organizaci.