Takhle jste AI ještě nepoužili. Učte se od světových špiček na květnové konferenci WebExpo

Jak hravě rozpohybovat web pomocí animace? Které AI nástroje vám pomohou s datovou analytikou a vyšší automatizací? A jak pomocí AI odhalit útočníky na internetu? Nejen na to odpoví špičky různých oborů a národností na technologické konferenci WebExpo, která se koná ve dnech 29. až 31. května 2024. Nejlepší tech-událost roku přivítá v pražském Paláci Lucerna 1600 návštěvníků, 91 řečníků a mentorů. Nabídne dvoudenní bohatý program, který třetí den doplňují oblíbené celodenní workshopy.

Webexpo 2024

Už po šestnácté se v Praze propojí technologičtí specialisté napříč obory na konferenci WebExpo. Jejím hlavním tématem bude tentokrát umělá inteligence z nečekaných úhlů. Přednášky a workshopy přinesou návštěvníkům cenné know-how a praktické tipy pro jejich práci, které se nikde vygooglit nedají.

Nestrojová práce s AI, která vás hned nadchne

Do Prahy zavítá kreativní vývojářka Cassie Evans, která vás naučí vytvářet zábavné weby a hravé animace. Probere časté problémy, na které při animaci můžete narazit… a prozradí jednu kouzelnou techniku, díky které je vyřešíte raz dva. Cassie mimořádně spojuje prostředí grafiky a developmentu. A stejně jako miliony lidí patří i ona k fanouškům hlavního speakera WebExpo: americké hvězdy komiksu Nathana W. Pylea, autora populární série Strange Planet.

Nathan přemýšlí jako vývojář a duší je zkrátka ryzí „geek”. Na digitální scéně však září především jako kreativec. Ve své přednášce odhalí zákulisí své práce a prozradí čtyři metody, díky kterým tvoří své světoznámé projekty včetně úspěšného seriálu. Nathan vám dodá odvahu, že zvládnete splnit vize, k jejichž programování jste se doteď neodhodlali. 

Do Prahy míří také Yannic Kilcher, zakladatel zásadního YouTube kanálu o výzkumu strojového učení. Právě Yannic patří mezi „pitbully“ svého oboru: umí srozumitelnou a zábavnou formou vysvětlit, jak šikovný vývojář dokáže přivést k životu zdánlivě bláznivou myšlenku pomocí AI.

Abychom došli od vize ke skutečnosti, potřebujeme vidět dál než jen do příštího kvartálu. Na základě dat můžeme skutečně zjistit (nikoliv jen náhodně odhadnout), co bude trendem příští rok. Počkejte si na přednášku vývojáře a stratéga Jana Pivovarníka, který vás naučí, jak na spolehlivé předpovídání trendů v digitální prostředí. Zabrousí do oblasti získávání a zpracovávání dat, datové analytiky a aplikované umělé inteligence. Doporučujeme všem, kdo chtějí být o krok dál před konkurencí. A také před svým šéfem.

Fascinující i temná strana síly

Jedním ze vzrušujících AI nástrojů jsou velké jazykové modely (LLM), kterým se věnuje Petr Brzek. Na WebExpo představí skutečné výzvy, kterým vývojáři při práci s LLM čelí. Podělí se s vámi o své postřehy, jak překonat největší překážky a vytvořit takový chatbot LLM, který bude inovativní, spolehlivý a uživatelsky příjemný. 

Zároveň je dobré si připomenout i odvrácenou tvář AI. Tou je kyberkriminalita, která díky AI získává úplně nový rozměr z hlediska hrozeb i příležitostí, jak ji odhalovat. O tom, jak využít AI metody k odhalení útočníků a chránit svůj online prostor, promluví Jindřich Karásek, vědec a odborník na kyberbezpečnost.

Výstupy AI nástrojů pod heslem: Důvěřuj, ale prověřuj

Letošní zaměření konference WebExpo reaguje na vývoj umělé inteligence. Ta se stává nedílnou součástí našich profesních i osobních životů, přitom ani přesně nevíme, jaké možnosti i rizika nám přináší.

„Tolik skloňované téma umělé inteligence potřebuje kritický pohled. Je klíčové umět AI nástroje využít k podpoře vlastní kreativity, nápadů a dovedností,” říká ředitelka WebExpo Šárka Štrossová, „Všichni technologičtí odborníci, od vývojářů po marketéry, se potřebují naučit rozlišit, kdy jim AI generuje opravdu užitečný výsledek a kdy nikoliv. Proto nám osvěta v této vzrušující oblasti připadá naprosto zásadní.“

Konference WebExpo proběhne od středy 29. do pátku 31. května v Praze

Technologická konference WebExpo je už 16 let stálicí v oblasti vzdělávání a propojování odborníků různých specializací. Ve středu 29. a čtvrtek 30. května se naplní tři sály Paláce Lucerna v Praze, kde se těšíme na přednášky světových expertů technologických oborů. V ceně základní konferenční vstupenky jsou také tři praktické workshopy. 

Třetí konferenční den, pátek 31. května, patří praktickým celodenním workshopům pod vedením mezinárodních specialistů. Vstupenky na přednášky a workshopy lze koupit společně i odděleně. 

Na programu konference nechybí ani mentoring se specialisty z oboru nebo oblíbené (a vždy zcela zaplněné) diskuze Discomfort Zone s Rikim Fridrichem. Během celé konference mají návštěvníci mnoho příležitostí k networkingu, ať už během celodenního programu nebo na třech večerních párty.

Děti účastníků ocení program WebExpo Kids. Pod vedením zkušeného lektora si vyzkouší základy programování ve Scratchi, 3D tisk nebo vytváření LEGO robotů. Pro mladší děti od dvou let bude zajištěné hlídání v dětském koutku.

 

Vstupenky na konferenci jsou v prodeji na www.webexpo.net.

VSTUPENKY NA KONFERENCI